Га графіку функції g(x)=5x+x2-9 знайдіть точку у якій дотична утворює з додатним напрямом осі

абсцис кут 135градусов

Ответы на вопрос

Отвечает Соломахина Катя.

Ответ:

Для знаходження точки, в якій дотична утворює з додатним напрямом осі абсцис кут 135 градусів, потрібно спочатку знайти похідну функції g(x) та розв'язати рівняння для визначення x-координати цієї точки.

Дано: g(x) = 5x + x^2 - 9

Обчислимо похідну функції g(x):

g'(x) = 5 + 2x

Знайдемо значення x, для якого g'(x) = tg(135°). Так як tg(135°) = -1, можемо записати рівняння:

5 + 2x = -1

Розв'яжемо це рівняння для x:

2x = -6

x = -3

Отже, точка, в якій дотична утворює з додатним напрямом осі абсцис кут 135 градусів, має координати (-3, g(-3)). Для знаходження відповідного значення y, підставимо x = -3 в початкову функцію g(x):

g(-3) = 5(-3) + (-3)^2 - 9

g(-3) = -15 + 9 - 9

g(-3) = -15

Таким чином, точка, в якій дотична утворює з додатним напрямом осі абсцис кут 135 градусів, має координати (-3, -15).