Прадалі 5 аднолькавых каробак з цукенками <<грыльяж>>и7таких жа па масе каробак з

цукенками <<Ваверачка>>. Маса усих прададзеных каробак-9кг 600 г. Знайдзимасу усих каробак з цукенками <<Грыльяж>>.​

Ответы на вопрос

Отвечает Узакбаева Салтанат.

Добры вечар!

1) 5 + 7 = 12 - усяго каробак з цукеркамі.

9 кг 600 г - 9600 г

2) 9600 : 12 = 800 (г) - у адной скрынцы.

3) 5 * 800 = 4000 (г)

4000 г = 4 кг

Адказ: Вага ўсіх каробак цукерак «Грыльяз» складае 4 кг.