із 2 міст одночасна виїхали назустріч один одному 2 велесопедиста й зустрілися через 3 1/5 год

після виїзду ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ершова Вика.

Відповідь:

Для вирішення цієї задачі використаємо формулу швидкості, яка виражає залежність між шляхом (відстанню), часом і швидкістю. Формула виглядає наступним чином:

шлях = швидкість × час

Нехай швидкість першого велосипедиста буде V1, а швидкість другого велосипедиста - V2. Також відстань, яку вони проїхали до зустрічі, буде однаковою для обох велосипедистів.

Так як час виражений у годинах, а 3 1/5 год - це змішане число, спочатку перетворимо його до десяткової форми:

3 1/5 год = 3 + 1/5 = 3 + 0.2 = 3.2 год

За формулою шлях = швидкість × час, отримаємо:

шлях = V1 × 3.2 (для першого велосипедиста)

шлях = V2 × 3.2 (для другого велосипедиста)

Оскільки обидва велосипедисти проїхали однакову відстань до зустрічі, ми можемо записати:

V1 × 3.2 = V2 × 3.2

Тепер нам потрібно знайти відношення швидкостей V1 і V2. З метою спрощення обчислень припустимо, що V1 = 1 (можемо вибрати будь-яку одиницю швидкості).

Тоді отримаємо:

1 × 3.2 = V2 × 3.2

3.2 = V2 × 3.2

Виразимо V2:

V2 = 3.2 / 3.2

V2 = 1

Таким чином, отримали, що швидкості обох велосипедистів однакові.