Знайти площу криволінійноï трапеції, яка обмежена лініями y=-x2+6,7 та у=6,7-1 Відповідь подати у

вигляді десяткового дробу. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Хусаинов Айнур.

Пошаговое объяснение:

Спочатку знайдіть точки перетину обох ліній, поклавши відповідне рівняння дорівнює і вирішивши його:

-y = x^2 + 6,7

y = -x^2 + 6,7

-y = 5,7 - x

y = x - 5,7

-x^2 + 6,7 = x - 5,7

x^2 + x - 12,4 = 0

Розв'язавши квадратне рівняння, маємо:

x1 = 3,2

x2 = -3,9

Таким чином, точки перетину ліній мають координати:

(3,2 ; -3,5) та (-3,9 ; -9,6)

Площа криволінійної трапеції може бути знайдена за формулою:

S = (a + b) * h / 2,

де a і b - довжини паралельних сторін трапеції, а h - висота.

В нашому випадку абсциси точок перетину ліній є a та b відповідно, а висоту трапеції можна знайти від відстані між між точками перетину y = -x^2 + 6,7 та y = 6,7 - x.

h = 6,7 - (-x^2 + 6,7) = x^2

h1 = 3,2^2 = 10,2

h2 = (-3,9)^2 = 15,21

Тоді площа трапеції дорівнює:

S = (3,2 + (-3,9)) * (10,2 + 15,21) / 2 ≈ 29,68

Отриману відповідь треба подати у вигляді десяткового дробу з округленням до сотих, S ≈ 29,68.