У першій корзині у 5 разів менше горіхів, ніж у другій. Скільки горіхів у першій корзині, якщо у

другій корзині їх на 52 горіхи більше, ніж у першій?

Ответы на вопрос

Отвечает Грицкевич Катя.

Ответ:

Позначимо кількість горіхів у першій корзині як x. Тоді кількість горіхів у другій корзині буде 5x + 52 (за умовою завдання).

Знаємо, що у другій корзині на 52 горіхи більше, ніж у першій:

5x + 52 = кількість горіхів у другій корзині

Отже, кількість горіхів у першій корзині:

x = (5x + 52) / 5

Перенесемо 5x на ліву сторону рівності та спростимо вираз:

x - 5x/5 = 52/5

4x/5 = 10.4

Розв'яжемо рівняння відносно x:

x = 10.4 * 5 / 4 = 13

Отже, у першій корзині 13 горіхів.