2. Розв'яжи задачу. Тарасик купив 6 олівців, а Миколка 9 таких самих олівців. Миколка заплатив на

15 грн бiльше, ніж Тарасик. Скільки грошей заплатив кожен хлопчик?​

Ответы на вопрос

Отвечает Майская Евгения.

Позначимо вартість одного олівця як х.

Таким чином, Миколка заплатив 9 * х грн, а Тарасик заплатив 6 * х грн.

За умовою, Миколка заплатив на 15 грн більше, ніж Тарасик. Тому ми можемо записати рівняння:

9 * х = 6 * х + 15

Віднімемо 6 * х від обох сторін рівняння:

9 * х - 6 * х = 15

3 * х = 15

Розділимо обидві сторони рівняння на 3:

х = 15 / 3

х = 5

Отже, вартість одного олівця дорівнює 5 грн.

Тарасик заплатив 6 * 5 = 30 грн.

Миколка заплатив 9 * 5 = 45 грн.

Таким чином, Тарасик заплатив 30 грн, а Миколка заплатив 45 грн.