Знайдіть кут між висотою конуса і його твірною, якщо його висота дорівнює √3 см, а площа бічної

поверхні – 6√3 см^2.

Ответы на вопрос

Отвечает Петрова Елена.

Ответ:

Для знаходження кута між висотою конуса і його твірною нам знадобиться використати теорему Піфагора.

Площа бічної поверхні конуса обчислюється за формулою: S = πrl, де r - радіус основи конуса, l - твірна конуса.

Ми знаємо, що площа бічної поверхні дорівнює 6√3 см^2.

6√3 = πrl

Також нам відомо, що висота конуса дорівнює √3 см.

Застосуємо теорему Піфагора для знаходження радіусу r:

r^2 + (√3)^2 = l^2

r^2 + 3 = l^2

Підставимо значення l^2 з другого рівняння в перше:

6√3 = πr√(r^2 + 3)

Після спрощення ми отримаємо:

36π^2(r^2 + 3) = 108r^2

36π^2r^2 + 108π^2 = 108r^2

(36π^2 - 108)r^2 = -108π^2

r^2 = (108π^2) / (108 - 36π^2)

r^2 = π^2 / (1 - π^2/3)

r^2 = π^2 / (3 - π^2)

r = √(π^2 / (3 - π^2))

Тепер, знаючи радіус r і висоту h, можемо знайти твірну l за допомогою теореми Піфагора:

l^2 = r^2 + h^2

l^2 = (√(π^2 / (3 - π^2)))^2 + (√3)^2

l^2 = π^2 / (3 - π^2) + 3

l^2 = (π^2 + 3(3 - π^2)) / (3 - π^2)

l^2 = (9 - 2π^2) / (3 - π^2)

Тепер ми можемо знайти тангенс кута α між висотою і твірною конуса:

tan(α) = h / l

tan(α) = √3 / √((9 - 2π^2) / (3 - π^2))

tan(α) = (√3 * √(3 - π^2)) / √(9 - 2π^2)

Отже, кут між висотою конуса і його твірною дорівнює:

α = arctan((√3 * √(3 - π^2)) / √(9 - 2π^2)