Дослідити монотонність та екстремуми будь ласка швидко, даю 45 балів​


Ответы на вопрос

Отвечает Гриванова Настя.

Пошаговое объяснение:

Щоб дослідити монотонність та екстремуми функції, спочатку знайдемо її похідну:

y' = -\frac{8}{x^3} - 1

Для визначення точок екстремуму розв’язуємо рівняння:

-\frac{8}{x^3} - 1 = 0

\frac{8}{x^3} = -1

x^3 = -8

x = -2

Підставляємо значення x у другу похідну, щоб визначити тип екстремуму:

y'' = \frac{24}{x^4}

y''(-2) = \frac{24}{(-2)^4} = 1.5 > 0

Отже, точка (-2, 2) є точкою мінімуму.

Далі, аналізуємо знак першої похідної:

Якщо x < -2, то y' < 0, тому функція спадна на цьому інтервалі.

Якщо x > -2, то y' > 0, тому функція зростає на цьому інтервалі.

Отже, функція має точку мінімуму в (-2, 2) та є спадною на інтервалі (-∞, -2) та зростаючою на інтервалі (-2, ∞).