У Сергійка запитали, скільки йому років. Сергійко відповів, що коли скласти половину його віку,

потім четверту частину його віку і додати ще 3 роки, то дістанемо його вік. Скільки років Сергійкові? ПОМОГИТЕ СРОЧНООО

Ответы на вопрос

Отвечает Коваленко София.

Пошаговое объяснение:

Позначимо вік Сергійка як "х". За умовою задачі, потрібно скласти половину його віку, потім четверту частину його віку і додати ще 3 роки, щоб отримати його вік:

(1/2)x + (1/4)x + 3 = x

Складемо ліву частину рівняння:

(1/2)x + (1/4)x = (2/4)x + (1/4)x = (3/4)x

Тоді рівняння можна переписати в наступному вигляді:

(3/4)x + 3 = x

Віднімаємо (3/4)x від обох частин рівняння:

3 = (1/4)x

Множимо обоє частини на 4:

12 = x

Отримали, що вік Сергійка дорівнює 12 років. Відповідь: 12 років.