На двох тацях було 40 пиріжків. З першої таці переклали на другу з пиріжка. Після цього кількість

пиріжків на першій таці склала 60 % кількості пиріжків на другій. Скільки пиріжків було на кожній таці спочатку? срочно помогите пожалуйста ​

Ответы на вопрос

Отвечает Полещук Ростик.

Відповідь:

На першій таці було 18 пиріжків, а на другій 22 пиріжки

Покрокове пояснення:

Позначимо кількість пиріжків на

першій таці як х, тоді на другій таці як у. За умовою маємо таку систему рівнянь:

х+у=40 (кількість пиріжківна двох тацях

х-3=0.6(у+3) (після перекладанні трьох пиріжків)

х+у=40 => х=40-у

Підставимо це значення в друге рівняння:

40-у-3=0.6(у+3)

37-у=0.6у+1.58

1.6у=35.2

у=22

Підставимо значення у перше рівняння:

х+22=40

х=1822

Таким чином спочатку на першій таці було 18 пиріжків, а на другій 22 пиріжки.