Дрібна картопля не повинна перевищувати 20% від загальної маси. Але в 12,5 т картоплі ока- залось

дрібної картоплі 24%. Скільки потрібно добавити великої картоплі, щоб вона становила 80% загальної маси ? !!!Даю 30 баллов!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Харин Егор.

12,5 т – 100%

х т – 24%

х = 12,5 * 24 / 100 = 3 т – дрібної картоплі.

Отже, решта – велика картопля (початкова маса): 12,5 - 3 = 9,5 т

z т – 80%

3 т – 20%

z = 3 * 80 / 20 = 12 т – має стати великої картоплі всього.

12 т - 9,5 т = 2,5 т – потрібно ЩЕ додати великої картоплі, щоб її стало 12 т (80%) від загальної маси.

Відповідь: потрібно додати ще 2,5 тонни.