Знайди найбільший спільний дільник і найменше спільне кратне чисел 36 і 30​


Ответы на вопрос

Отвечает Ложкина Лена.

Відповідь:

Найбільший спільний дільник (НСД) і найменше спільне кратне (НСК) чисел 36 і 30 можна знайти за допомогою їхньої факторизації.

Факторизація числа 36:

36 = 2^2 * 3^2

Факторизація числа 30:

30 = 2 * 3 * 5

Тепер знайдемо НСД і НСК:

НСД(36, 30) = 2^min(2, 1) * 3^min(2, 1) = 2^1 * 3^1 = 6

НСК(36, 30) = 2^max(2, 1) * 3^max(2, 1) * 5 = 2^2 * 3^2 * 5 = 180

Отже, найбільший спільний дільник чисел 36 і 30 дорівнює 6, а найменше спільне кратне дорівнює 180.

Отвечает Калижан Анель.

Ответ:

Найбільший спільний дільник:

Відповідь: 6

30=2•3•5

36=2•2•3•3

2,3

(30; 36)=2•3=6

Найменше спільне кратне:

Для числа 36:

36=2^2•3^2

Для числа 30:

30=2•3•5

2^2•3^2•5

(36, 30) = 2^2•3^2•5 = 4•9•5 = 180