На видимому боці карток і на зворотах дівчинка записала числа. На видимому боці - 7 і 28. Добуток

двох чисел на першій картці дорівнює добутку чисел на другій картці. Сума чотирьох чисел дорівнює 55. Які два числа записала дівчинка на зворотах карток?

Ответы на вопрос

Отвечает Абрамов Дмитрий.

Позначимо числа на видимій стороні першої і другої картки як a та b відповідно, а числа на невидимій стороні першої і другої картки як c та d. За відомими умовами маємо наступні рівності:

a = 7

b = 28

a * с = b * d

a + b + с + d = 55

Отримаємо систему рівнянь:

\displaystyle \left \{ {{7c=28d} \atop {c+d=20}} \right.~~\Rightarrow~~\left \{ {{c=4d} \atop {5d=20}} \right.~~\Rightarrow~~\left \{ {{c=16} \atop {d=4}} \right.

Отже, числа на зворотах карток дорівнюють 16 і 4.