Знайти суму двадцяти пʼяти перших членів арифметичної прогресії (аn,), якщо а8 =8, а21 =-18.

ПОЖАЛУЙСТА БЫСТРЕЕ !!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Ляхман Богдан.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

a8=a1+7d

a21= a1+20d

a1+7d=8

a1+20d= -18

7d-20d=8+18

-13d=26

d= -2

a1= 8+7*2= 8+14= 22

S25= 25*(2*22+24*(-2))/2= 25*(44-48)/2= -50

Отвечает Семененко Диана.

Знайти суму двадцяти пʼяти перших членів арифметичної прогресії (аn,), якщо а8 =8, а21 =-18.

Відповідь: -50.

Покрокове пояснення:

d=(a21-a8)/(21-8)=(-18-8)/13=-2.

a1=a8-d×7=8+7×2=22.

a25=a1+d×24=22-2×24=-26.

S25=(a1+a25):2×25=

(22-26):2×25=-2×25=-50.