Даужыня поля прамавугольнай формы 60 м, што на 20 м большая яго шырыни. Выличице даужвню агароджы,

якой неабходна абнесци гэта поле?

Ответы на вопрос

Отвечает Чернов Иван.
Длина поля-60м
Ширина поля 60-20=40м
Р=(60+40)×2=200м
Ответ:потребуется 200м ограждения.