3. Два ўчасткі прамавугольнай формы маюць аднолькавую плошчу. Даўжыня аднаго з іх 36 м, а шырыня

24 м. Даўжыня другогаўчастка 48 м. Знайдзі яго шырыню.​

Ответы на вопрос

Отвечает Зубцова Анастасия.

                          Длина (а)       Ширина (b)       Площадь (S)

1-й участок           36 м                24 м               одинаковая

2-й участок          48 м                  ?                   одинаковая

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Выражение: 36 · 24 : 48 = 18.

1) S = a · b = 36 · 24 = 864 (м²) - площади участков (одинаковые);

2) b = S : a = 864 : 48 = 18 (м) - ширина второго участка.

Ответ: 18 м.

Отвечает Рогозин Дмитрий.

Ответ:

18

Пошаговое объяснение:

48 это 24*2

24 * 36 = 24*2 * 36/2

36/2 = 18