Знайти суму десяти перших членів арифметичної прогресії, якщо а1=14, а4=23


Ответы на вопрос

Отвечает Арабаджи Мария.
{a}_{1}=14 \\ {a}_{4}=23 \\ \\ {a}_{1}+3d=23 \\ \\ 14+3d=23\\ 3d=23-14\\ 3d=9 \\ d=3 \\ {S}_{10}=\frac{2*14+3*9}{2}*10=\frac{550}{2}=275