Який номер має перший відємний член арифметичної прогресії 11,3; 10,4; 9,5;...?


Ответы на вопрос

Отвечает Пиняева Анастасия.

а1 = 11,3; а2 = 10,4

d = а2 - а1 = 10,4 - 11,3 = - 0,9

- - - - - - -

аn = a1 + (n - 1) * d

an = 11,3 + (n - 1) * (-0,9) = 11,3 - 0,9n + 0,9 = 12,2 - 0,9n

- - - - - - -

an < 0

12,2 - 0,9n < 0

12,2 < 0,9n

n = 12,2 : 0,9 = 13,(5), округляем до 14

- - - - - - -

а14 = 11,3 + (14 - 1) * (-0,9) = 11,3 + 13 * (-0,9) = 11,3 - 11,7 = - 0,4 - первое отрицательное число

Вiдповiдь: номер 14.