Знаменник звичайного дробу на 3 більший від його чисельника .Коли чисельник дробу збильшили на 4,

то здобутий дріб буде більший від попередньго на 1/8.Знайдіть початковий дріб .

Ответы на вопрос

Отвечает Мирный Сергей.

Нехай чисельник дробу  x , тоді знаменник  x+3 . Новий дріб набуває вигляду:  \frac{x+4}{x+3}  . За умовою він більший від попереднього на 1/8. Маємо рівняння:  \frac{x+4}{x+3}-\frac{x}{x+3}=\frac{1}{8}   . Його розв'язання на фото. Отримуємо початковий дріб:  \frac{x}{x+3} =\frac{29}{29+3}=\frac{29}{32}  .

Відповідь:  \frac{29}{32}