36:(x-3)=54:3 2:3=(5x-7):12 0,45:(x+0,8)=6:20 знайти x із пропорції


Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Макс.
Є таке правило: добуток крайніх членів пропорції дорівнює добутку середніх її членів.
1)
36 \div (x + 3) = 54 \div 3 \\ 54(x + 3) = 36 \times 3 \\ 54x + 162 = 108 \\ 54x = 108 - 162 \\ 54x =  - 54 \\ x =  - 1.
2)
2 \div 3 = (5x - 7) \div 12 \\ 3(5x - 7) = 12 \times 2 \\ 15x - 21 = 24 \\ 15x = 24 + 21 \\  15x = 45 \\ x = 3
3)
0.45 \div (x + 0.8) = 6 \div 20 \\ 6(x + 0.8) = 20 \times 0.45 \\ 6x + 4.8 = 20 \times  \frac{45}{100}  \\ 6x + 4.8 =  \frac{45}{5}  \\ 6x = 9 - 4.8 \\ 6x = 4.2 \\ x = 0.7