Шамалардың бөлігін табыңдар: 1)8м-дің 3/4-ін; 2)12дм-дің 5/8-ін;3)10т-ның 2/5-сін;4)5кг-ның

3/10-ін;5)8сағ-тың 5/6-ін;6)20мин-тың 3/4-ін.​

Ответы на вопрос

Отвечает Саменов Дархан.

Ответ:

1)8 м-дің 3/4-ін : 8·3/4 м = 24/4 м=6 м ;

2)12 дм-дің 5/8-ін  : 12·5/8 дм = 60/8 дм= 7,5 дм ;

3)10 т-ның 2/5-сін : 10·2/5 т = 20/5 т = 4 т ;

4)5 кг-ның 3/10-ін : 5 ·3/10 кг = 15/10 кг = 1,5 кг  ;

5)8 сағ-тың 5/6-ін : 8·5/6 сағ = 40/6 сағ = 40·60/6 мин=2400/6 мин= 400 мин = 3 сағ 40 мин;

6)20 мин-тың 3/4-ін : 20·3/4 мин=60/4 мин = 15 мин.