У кошику було в 4 рази менше винограду, ніж в ящику. Після того як з ящика до кошика переклали 1,5

кг винограду, у кошику стало втричі менше винограду, ніж в ящику. Скільки кілограмів винограду було разом в кошику і ящику спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Волкова Диана.

У кошику було х кг винограду;

У ящику було 4х кг винограду;

Після того як з ящика до кошика переклали 1,5 кг винограду, у кошику стало втричі менше винограду, ніж в ящику.

(4х-1,5) : (х+1,5) = 3

4х-1,5=3(х+1,5)

4х-1,5=3х+4,5

х=1,5+4,5

х = 6 (кг)  - було у кошику;

6*4 = 24 (кг) - було у ящику.

6+24 = 30 (кг) - було разом спочатку.

Відповідь: 30 кілограмів винограду було разом в кошику і ящику спочатку.