За 4 год човен проплив 140,8 км за течією річки. Яку відстань пропливе човен проти течії річки за

5,2 години, якщо швидкість течії дорівнює 1,6 км/год???

Ответы на вопрос

Отвечает Савоськина Олеся.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

При рішенні таких задач, необхідно пояснити природне розуміння швидкості човна за течією та проти течії.

Припустимо, човен стоїть на річці без включених двигунів, а річка не має течії, то човен не буде рухатися.

Припустимо, човен стоїть на річці без включених двигунів, а річка має свою швидкість течії, то човен буде рухатися зі швидкістю, яка дорівнює швидкості течії ріки.

Припустимо, човен пливе по річці зі своєю швидкістю, а річка без течії, то човен буде рухатися зі швидкістю, яка дорівнює його власній швидкість.

Припустимо, човен пливе по річці зі своєю швидкістю за течією річки, а річка має свою швидкість течії, то човен буде рухатися швидше власної швидкості, т.я. йому буде допомагати рухатися течія річки. Тому швидкість човна за течії річки, буде дорівнювати сумі двох швидкостей: власної швидкості човна та швидкості течії ріки.

Припустимо, човен пливе по річці зі своєю швидкістю проти течії річки, а річка має свою швидкість течії, то човен буде рухатися повільніше власної швидкості, т.я. йому буде заважати рухатися течія річки. Тому швидкість човна проти течії буде дорівнювати: власна швидкість човна зменшена на швидкість течії ріки.

Швидкість течії ріки: 1,6 км/год

Власна швидкість човна:  35,2 - 1,6 = 33,6 км/год

Човен пливе за течією ріки: 4 год

Човен пливе проти течії ріки: 5,2 год

Швидкість човна за течією ріки:  140,8 / 4 = 35,2 км/год

Швидкість човна проти течії ріки:  33,6 км/год - 1,6 км/год = 32 км/год

Відстань пройдена човном за течією за 4 години: 140,8 км

Швидкість човна: V = S/t

Пройдена відстань: S = t * V

Шлях пройдений човном проти течії за 5,2 години:

S пр. теч. = 5,2 * 32 = 166,4 км