катер плив 1/5 години зі швидкістю 34 км год і дві цілих п'ять десятих години зі швидкістю 30 км

год знайдіть середню швидкість катера на всьому шляху ​

Ответы на вопрос

Отвечает Бероева Лиза.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

1/5 години поїздки швидкість – 34 км/год.

2,5 години поїздки швидкість – 30 км/год.

Знайдіть середню швидкість катера протягом усього шляху.

Рішення:

Середнім арифметичним кількох чисел називають частка від ділення суми цих чисел на кількість доданків.

Середня швидкість - це відношення шляху до часу проходження цього шляху. Швидкість руху при цьому не повинна бути постійною.

S = v * t, де

S - пройдений шлях (км),

v - швидкість руху (км/год),

t - час (год), за яке пройдений шлях S.

Vср. = (S1 + S2): (t1 + t2), км/год.

tзаг. = t1 + t2, год.

1/5 = 0,2 год.

S1 = 0,2 * 34 = 6,8 км.

S2 = 2,5 * 30 = 75 км.

tзаг. = 0,2 + 2,5 = 2,7 год.

Vср. = (6,8 + 75) : 2,7 = 81,8 : 2,7 = 30,296 км/год.

Відповідь: середня швидкість катера протягом усього шляху склала 30,296 км/год.