Знайди середнє арифметичне чисел: 1, 2, 8, 3, 15


Ответы на вопрос

Отвечает Старшинова Софья.

Ответ:

(1+2+8+3+15)=29

29/5=5,8; 5 целых 4/5

Пошаговое объяснение:

Отвечает Макаревич Тимофей.

Ответ:

Означення. Середнє арифметичне декількох чисел — це відношення суми всіх чисел до їх кількості.

Середнє арифметичне =  сума чисел

кількість чисел

Наприклад:

для двох чисел a і b середнє арифметичне дорівнює

a + b

2

для трьох чисел a, b і c середнє арифметичне дорівнює

a + b + c

3

і так далі.

Приклади задач на обрахунок середнього арифметичного

Приклад 1. Вася зірвав з дерева 4 груші, Катя — 2 груші, а Маша — 6. Діти склали фрукти разом і поділили порівну. Скільки груш дісталось кожному з них?

Розв'язок. Знайдемо середнє арифметичне:

4 + 2 + 6  =  12  = 4

3 3

Відповідь: кожному дісталось по 4 груші.

Приклад 2. На курси іноземної мови в понеділок прийшло 15 чоловік, у вівторок — 10, в середу — 12, в четвер — 11, в п'ятницю — 7, в суботу — 14, у неділю — 8. Знайти середню відвідуваність курсів за тиждень.

Розв'язок. Знайдемо середнє арифметичне:

15 + 10 + 12 + 11 + 7 + 14 + 8  =  77  = 11

7 7

Відповідь: в середньому на курси іноземної мови приходило 11 чоловік в день.

Приклад 3. Гонщик їхав дві години зі швидкістю 120 км/год і годину зі швидкістю 90 км/год. Знайдіть середню швидкість автомобіля під час гонки.

Розв'язок. Знайдемо середнє арифметичне швидкостей автомобіля за кожну годину шляху:

120 + 120 + 90  =  330  = 110

3 3

Відповідь: середня швидкістю автомобіля під час гонки була 110 км/год.

Приклад 4. Середнє арифметичне 3-х чисел дорівнює 6, а середнє арифметичне 7-ми інших чисел дорівнює 3. Чому дорівнює середнє арифметичне цих десяти чисел?

Розв'язок. Так як середнє арифметичне 3-х чисел дорівнює 6, то їх сума дорівнює 6 · 3 = 18, аналогічно сума інших 7-ми чисел рівна 7 · 3 = 21.

Отже, сума всіх 10-ти чисел буде 18 + 21 = 39, а середнє арифметичне дорівнює

39  = 3.9

10

Відповідь: середнє арифметичне 10-ти чисел дорівнює 3.9.

Пошаговое объяснение: