Човен плив 2,6 год за течією і 3,5 год проти течії. За течією човен проплив на 3,9 км більше, ніж

проти течії. Знайдіть власну швидкість човна, якщо швидкість течії 3 км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Серветник Ванесса.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай власна швидкість човна буде х, тоді

швідкість човна за течією річки  (х+3) км/год, а проти течії (х-3) км/год. Відстань, що проплив човен за течією річки,

2,6 * (х+3) км,

а відстань, яку проплив човен проти течії

3,5 * (х-3) км.

рівняння

2,6(х+3) - 3,5(х-3) = 3,9

2,6х + 7,8 - 3,5х + 10,5 = 3,9

2,6х - 3,5х = 3,9 - 7,8 - 10,5

-0,9х = -14,4

х = -14,4 : (-0,9)

х = 16 км/год - власна швидкість човна