Үшбұрыштың периметрі 24см.Үшбұрыштың AC қабырғасы BC қабырғасынан 4 см ұзын ,BC қабырғасы AB

қабырғасынан 2 см қысқа. Үшбұрыштың қабырғаларының ұзындықтарын табыңдар.​

Ответы на вопрос

Отвечает Третьякова Валерия.

Ответ:

ВС = 6см, АС=10см, АВ=8см

Пошаговое объяснение:

ВС жағы x болсын, онда АС x + 4 болады, ал AB жағы x + 2 болады, периметрі 24 см болатыны белгілі, біз теңдеуді құрамыз

x + x + 2 + x + 4 = 24

3x + 6 = 24

3x = 24-6

3х = 18

х = 6

ВС жағы = 6см, АС = 10см, АВ жағы = 8см