за 4 ручки і 3 олівці заплатили на 2,5 грн. більше, ніж за 6 олівців і 2 ручки. Скільки коштує 1

ручка, якщо 1 олівець дешевший на 1,5 грн.?​

Ответы на вопрос

Отвечает Lotsmanova Diana.

Ответ: 0,5 грн

Пошаговое объяснение:

Нехай олівець коштує х грн. Тоді ручка х+1,5 грн. За умовою робимо рівняння:

3х+4(х+1,5)-2,5=6х+2(х+1,5)

Розкриваємо дужки:

3х+4х+6-2,5=6х+2х+3

З іксами на одну сторону:

3х+4х-6х-2х=3-6+2,5

Скорочуємо:

-х=-0,5

Домножуємо на -1 і отримуємо х=0,5 грн.

Тобто, 1 ручка=0,5 грн