Сума третього та п'ятнадцятого членів арифметичної прогресії дорівнює 17, а сума п'ятого та

дев'ятого 14. Знайти перший член цієї прогресії. (аn) - арифметична прогресія.а3+а15=17;а5+а9=14; а1 - ?​

Ответы на вопрос

Отвечает Беззубиков Илья.

a3 + a15 = 17

a5 + a9 = 14  

a1 + 2d + a1 + 14d = 17

-

a1 + 4d + a1 + 8d = 14

=

2d = 3

d = 3/2 = 1.5

a1 = d = 1.5