Мектепте 1500 оқушы оқиды. Оқушылардың 60% туристтік саяхатқа барды. Туристердің 40% қыздар екені

белгілі болса, онда туристтік саяхатта қанша ұл мен қыз болған?​

Ответы на вопрос

Отвечает Piskun Diana.

Жауап:

Ұлдар: 540 адам, қыздар: 360 адам

Қадамдық түсіндірме:

Оқыту = 1500 оқушы

Сапарда = 60%

Саяхаттағы қыздар = 40%

Саяхаттағы балалар =?

Барлығы қанша ұл-қыз саяхаттайды?

1. Барлық балалардың 1% не тең екенін табыңыз

1500: 100 = 15 (адам) - 1%

2. Сапарға қанша адам барғанын табыңыз

60 * 15 = 900 (адам) - сапарға шықты

3. Саяхатта балалардың 1% не тең екенін табыңыз

900: 100 = 9 (адам) - 1 пайыз

4. Сапарда қанша қыз болғанын табыңыз

40 * 9 = 360 қыз

5. Сапарда неше ұл барын табыңыз

900 - 360 = 540 ұл