Моторний човен за 4 години руху за течією річки проходить на 71 кілометрів більше ніж за 1,5 години

проти течії річки. Знайдіть власну швидкість катера та швидкість течії річки якщо за 5 годин руху озером він проходить на 10 кілометрів менше ніж за 5 годин за течією річки. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ротова Анна.

Ответ:

24 км/год,  2 км/год.

Пошаговое объяснение:

Нехай власна швидкість катера х км/год, швидкість течії у км/год.

Швидкість катера за течією х+у км/год, проти течії х-у км/год.

4(х+у) - 1,5(х-у) = 71

5(х+у) - 5х = 10

Маємо систему рівнянь

4х+4у-1,5х+1,5у=71

х+у-х=2

2,5х+5,5у=71

у=2

2,5х+11=71;  2,5х=60;  х=24.

Власна швидкість катера 24 км/год, швидкість течії 2 км/год.