Який кут в градусах утворюють одиничні вектори а і с, якщо вектори а+2с і 5а-4с є взаємно

перпендикулярними? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Фалина Арина.

Вектори взаємно перепендикулярні тоді й тільки тоді, коли їхній скалярний добуток дорівнює нулю:

( \overline{a}+2 \overline c)(5 \overline a-4 \overline c)=0\\5 \overline a^2+10 \overline a \cdot  \overline  c- 4  \overline  a \cdot \overlinie c - 8 \overline c^2=5 \overline a^2+6  \overline a \cdot  \overline  c-8  \overline c^2=0

Скалярний квадрат одиничних векторів дорівнює одиниці:

5+6  \overline a \cdot  \overline  c-8=0\\6 \overline a \cdot \overline c=3\\ \overline a \cdot \overline c=\dfrac{1}{2}

Скалярний добуток дорівнює добутку модулів векторів на косинус кута між ними. Позначимо цей кут літерою \varphi. Модулі ми знаємо, тому знайдемо косинус, а затим — кут:

\overline a \cdot  \overline c=|a| \cdot |c| \cdot \cos \varphi=\dfrac{1}{2}\\1 \cdot 1 \cdot \cos \varphi = \dfrac{1}{2}\\\cos \varphi = \dfrac{1}{2}\\\\\varphi_1=60^{\circ}\\\varphi_2=300^{\circ}

Відповідь: 60° або 300° (залежить від того, як орієнтовані вектори: проти годинної стрілки чи за).