У двох діжках було 350 літрів води разом. Коли до першої діжки долили 15% води, а до іншої 1/5 води

- у першій діжці виявилось води у 2 рази менше аніж у другій. Скільки води було в кожній діжці?

Ответы на вопрос

Отвечает Невская Наташа.

Нехай у першій діжці було x води, а в другій y води. Маємо:

x+y=350

Додавши до першої діжки 15%, отримаємо число 1{,}15x, а до другої — число \left(y+\dfrac{1}{5}y}\right)=\dfrac{6}{5}y=1{,}2y. Отримаємо:

1{,}15x=\dfrac{1}{2} \cdot 1{,}2y

Підставимо в це рівняння замість ікса вираз 350-y:

1{,}15(350-y)=0{,}6y\\402{,}5-1{,}15y=0{,}6y\\1{,}75y=402{,}5\\y=402{,}5:1{,}75=230\\x=350-230=120

Відповідь: у першій 120 л, у другій 230 л.