Назеркенің алқасында 23 көк және 2 қызыл моншақ бар. Алқадағы көк моншақтардың саны 80% құрау үшін

олардың нешеуін алқадағы алып тастау керек?

Ответы на вопрос

Отвечает Sheviwama Selatyra.

Ответ:

Алқадан 15 көк моншақ алып тастау керек.

Пошаговое объяснение:

В бусах Назерке есть 23 синих и 2 красных бусинки. Сколько синих бусинок надо удалить , чтобы число синих бусинок составило от всего числа 80%.

Алқадағы барлық моншақ саны 23+2=25 бұл 100%. Көк моншақ оның 23×100%/25=92% құрайды.

Ал қызыл моншақ 100%-92%=8%

Көк моншақ 80% болғанда, 2 қызыл 20% болады. Олай болса пропорция

Х - 100%

2 қ - 20%

Х=2×100%/20%=10

Барлық моншақ 10.

10 - 100%

Хкөк - 80%

Хкөк=10×80%/100%=8 көк

Алқадан 23-8=15 алып тастау керек

Отвечает Заложнева Виктория.

Егер көк моншақтар 80% болса, онда 2 моншақ 20%. Пропорция арқылы 100% табу үшін 2-ні 100 көбейтіп, 20 бөлеміз, 20 шықты. 20 моншақ 100% болса, 80% ол 100% - 20%. 20 - 2 = 18. 23 көк моншақтан 5 алып тастасақ, көк моншақтар 80% болады.