5-класстагы 34 окуучунун 10у ырдайт, 27си бийлейт, 7си ырдаганды да бийлегенди да билет. 5-класстын

канча окуучусу ырдаганды да бийлегенди билбейт? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Настя.

Ответ:

1) 7 учеников входят одновременно и в группу танцующих и в группу поющих.

2) тогда: 10-7=3(только поющие )

3)            27-7=20(только танцующие)

4) 34-(3+20+7)=4 (не поют и не танцуют)

Пошаговое объяснение:

Сизге ден-соолук жана ийгилик каалайм!