Рівняння з параметром (√x - a)(3x² + x - 2) = 0


Ответы на вопрос

Отвечает Цветкова Дарья.

( \sqrt{x}  - a)(3 {x}^{2}  + x - 2) = 0

Добуток дорівнює нулю коли хоча б один множників дорівнює нулю:

 \sqrt{x}   - a = 0 \\ 3 {x}^{2}  + x - 2 = 0

1)

 \sqrt{x}  = a

При від'ємних значеннях параметра а дане рівняння не має сенсу, тому а ≥ 0;

x =  {a}^{2}

2)

3 {x}^{2}  + x - 2 = 0 \\ D =  {1}^{2}  - 4 \times 3 \times ( - 2) = 25 =  {5}^{2}  \\ x_{1} =  \frac{ - 1 + 5}{2 \times 3}  =  \frac{4}{6}  =  \frac{2}{3}  \\ x_{2} =  \frac{ - 1 - 5}{2 \times 3}  =  \frac{ - 6}{6}  =  - 1

Оскільки корінь накладає на х умову невід'ємності, то другий корінь рівняння не підходить, тому корінь рівняння – 2/3;

Оскільки перше рівняння не має коренів при від'ємних значеннях параметра а, то все рівняння буде мати лише один корінь 2/3, тому саме від'ємні значення а нас влаштовують.

Відповідь: а < 0