Не обчислюючи даних відношень, установіть, чи можна з них скласти пропорцію, і в разі ствердної

відповіді запишіть цю пропорцію: 1) 1,6 : 3,6 і 0,5:1,125; 2) 2 7/16:5/13 і 1 41/50:24/65​

Ответы на вопрос

Отвечает Павленко Андрей.

Пропорция - это верное равенство двух выражений.

1) 1,6 : 3,6 = 16/36 = 4/9 - сократили на 4

0,5 : 1,125 = 500/1125 = 4/9 - сократи на 125

Ответ: 1,6 : 3,6 = 0,5 : 1,125 (это пропорция).

2) 2 7/16 : 5/13 = 39/16 · 13/5 = 507/80

1 41/50 : 24/65 = 91/50 · 65/24 = (91·13)/(10·24) = 1183/240

Ответ: 2 7/16 : 5/13 ≠ 1 41/50 : 24/65 (пропорцию составить нельзя).