Demonstrati ca valoarea expresiei8⁷+2¹⁵ este multiplă lui 5​


Ответы на вопрос

Отвечает Третьяков Славик.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

8^7+2^15=(2^3)^7+2^15=2^21+2^15=2^15*(2^6+1)=2^15*(64+1)=65*2^15