(00-8-8) O'qyuchiga testda 30 ta masala berildi. . Har bir to'g'ri yechilgan masala uchun 7 ball

berilib,noto'g'ri yechilgan har bir masala uchun 12 ball che-girildi. Agar o'qvchi 77 ball to'plagan bo'lsa, unechta masalani to'g'ri yechgan?A) 23 B) 26 C)21 D) 25 E) 19​

Ответы на вопрос

Отвечает Толкачёв Вячеслав.

30*7=210

7*23=161

12*7=84

161-84=77

Ответ : А