Василь за вікном повісив годівницю. Першого дня до годівниці прилетіло багато пташок.

Другого-вдвічі більше. Третього дня-вдвічі менше, ніж першого. Скільки пташок прилітало до годівниці кожного дня, якщо всього за три дні дзьобали зернятка в годівниці 252 пташки?

Ответы на вопрос

Отвечает Сульдина Настя.

Пошаговое объяснение:

1 день - ? пташок

2 день - ? , у 2 раза більше , ніж першого дня

3 день - ? , у 2 раза менше , ніж першого дня

Всього за 3 дні - 252 пташки

Нехай у перший  день прилетіло х пташок , тоді у другий  день прилетіло 2х пташок ,  а третього дня прилетіло :

(х : 2)  пташок .

Складемо рівняння :

\displaystyle x+2x+\frac{x}{2}=252\\ \\ 3x+\frac{x}{2}=252\\ \\ \frac{6x+x}{2}=252\ |*2\\ \\ 7x = 252 *2 \\ \\ 7x=504\\ \\ x= 504 : 7\\ \\ x= 72

У перший день до годівниці прилетіло 72 пташки

Тоді у другий день прилетіло :

72 * 2 = 144 пташки ,

а втретій день прилетіло :

72 : 2 = 36 пташок

Перевірка :

72 + 144 + 36 = 252

252 = 252

вірно

ВІДПОВІДЬ : у перший день прилетіло - 72 пташки , у другий - 144 пташки , у третій - 36 пташок .