При діленні восьмого члена арифметичної прогресії на другий член у частці отримуємо 2 і в остачі 8,

а сума 3, 4, 6 арифм. членів дорівнює 51. Знайдіть 7 член арифметичної прогресії. Помогитеееее ​

Ответы на вопрос

Отвечает Куценко Илья.

а+(n-1)d - формула будь-якого члена арифметичної прогресії, де а - перший член арифметичної прогресії, d - різниця прогресії, n- порядковий номер члена прогресії.

Тоді:

а+d - другий член арифметичної прогресії.

а+7d - восьмий.

а+2d, а+3d, а+5d - третій, четвертий і шостий члени відповідно.

а+6d - сьомий.

Відомо, що: (а+7d)-8/(а+d)=2; (а+2d)+(а+3d)+(а+5d)=51

(а+2d)+(а+3d)+(а+5d)=51

3а+10d=51

3a=51-10d

a=(51-10d)/3

Підставимо (51-10d)/3 замість а у рівність (а+7d)-8/(а+d)=2.

((51-10d)/3 +7d-8)/( (51-10d)/3+d)=2

(51-10d)/3 +7d-8=( (51-10d)/3+d)*2

17-3\frac{1}{3}d+7d-8=(17-3\frac{1}{3}d+d)*2

9+3\frac{2}{3}d=34-4\frac{2}{3}d

3\frac{2}{3}d+4\frac{2}{3}d=34-9

8\frac{1}{3}d=25

d=25/\frac{25}{3}

d=3

Знайдемо а:

а=(51-10*3)/3=21/3=7

Тоді сьомий член арифметичної прогресії:

а+6d=7+6*3=25

Відповідь: 25