Х Мәтіндік есептерді шығару. 4-сабақҚорытпа 5 кг қалайы, 7 кг мыс және 8 кгқорғасыннан тұрады.

Қорытпамассасының қанша пайызы қалайыдантұрады?Жауабы:%.В Тексеру​

Ответы на вопрос

Отвечает Вяткин Андрей.

Ответ:

5+7+8=20 кг.

\frac{5*100}{20}=25% (қалайы)

\frac{7*100}{20}=35 % (мыс)

\frac{8*100}{20}=40 % (қорғасын)