Робітник виготовляв деталі протягом 5 годин. Другої години він виготовив 12 деталей, що становить

16% усієї кількості. Скільки у середньому робітник виготовляв деталей за 1 годину роботи?

Ответы на вопрос

Отвечает Беккер Надежда.
Пусть первый работник изготавливал х деталей за 1 час, тогда второй изготавливал (х - 4) деталей за 1 час. Уравнение:
7 * (х - 4) = 5 * х
7х - 28 = 5х
7х - 5х = 28
2х = 28
х = 28 : 2
х = 14 (дет./час) - первый работник
14 - 4 = 10 (дет./час) - второй работник
Проверка: 7 * (14 - 4) = 5 * 14
70 = 70
Вiдповiдь: 10 деталей виготовляв за 1 годину другий робiтник.