Знайдіть п'ятий член і суму чотирьох перших членів геометричної прогресії (bn) якщо b1=27 q=1/3 ​


Ответы на вопрос

Отвечает Зиннатуллин Сергей.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Знайдемо п'ятий член геометричної прогресії із формли n- члена

bn= b1* q^n-1

b5=b1*q^4

b5=27*(1|3)^4=27* (1/81)= 27/81=1/3

Сума n членів геометричної прогресії має формулу:

Sn=(b1*(q^n-1))/q-1

S4=(b1*(q^4-1))/q-1

S4=(27*(1/81-1))/(-2/3)=80/3 *3/2= 80/2=40