Один сплав складаеться з двох металів, які входять до нього у відношенні 1:2, а другий сплав

містить ці метали у відношенні 2:3. Скільки треба взяти частин кожного зі сплавів, щоб отримати новий сплав, який містить ці метали у відношенні 17:27?​

Ответы на вопрос

Отвечает Бобиляк Вася.

Ответ:

Треба взяти 9 частин першого сплаву та 35 частин другого.

Пошаговое объяснение:

Один сплав складаеться з двох металів, які входять до нього у відношенні 1:2, а другий сплав містить ці метали у відношенні 2:3. Скільки треба взяти частин кожного зі сплавів, щоб отримати новий сплав, який містить ці метали у відношенні 17:27?

Перший сплав. Якщо сказано, що деякий сплав складається з двох металів, які входять у відношенні  1 : 2, то концентрація першого металу в цьому сплаві дорівнює  1/3, а другого  2/3.

Для другого сплаву,  (відношення металів  2 : 3):  концентрація першого металу в цьому сплаві дорівнює 2/5, а другого  3/5.

Для нового сплаву, (відношення металів  17 : 27):  концентрація першого металу в цьому сплаві дорівнює 17/44, а другого  27/44.

Нехай новий сплав містить х частин першого сплаву і у частин другого сплаву.

1 спосіб

Порівняємо кількість першого металу  в усіх трьох сплавах:

  • першого металу в першому сплаві буде    \bf\dfrac{x}{3}  частин
  • першого металу в другому сплаві буде  \bf\dfrac{2y}{5}    частин
  • першого металу у новому сплаві  буде \bf\dfrac{17}{44} (x+y) частин

Складаемо рівняння:

\dfrac{x}{3} +\dfrac{2y}{5} =\dfrac{17}{44} (x+y)

\dfrac{5x+6y}{15} =\dfrac{17(x+y)}{44}

255x+255y=220x+264y

35x=9y

\bf\dfrac{x}{y} =\dfrac{9}{35}

2 спосіб

Аналогічно можна було б порівняти кількості другого металу  в усіх трьох сплавах:

  • другого металу в першому сплаві буде    \bf\dfrac{2x}{3}  частин
  • другого металу в другому сплаві буде  \bf\dfrac{3y}{5}    частин
  • другого металу у новому сплаві  буде  \bf\dfrac{27}{44} (x+y) частин

Складаемо рівняння:

\dfrac{2x}{3} +\dfrac{3y}{5} =\dfrac{27}{44} (x+y)

\dfrac{10x+9y}{15} =\dfrac{24(x+y)}{44}

440x+396y=405x+405y

35x=9y

\bf\dfrac{x}{y} =\dfrac{9}{35}

3 спосіб

Можна порівняти відношення цих металів у двох перших і новому сплавах:

в новому сплаві міститиметься:

  • першого металу: \bf\dfrac{x}{3} +\dfrac{2y}{5}    частин

  • другого металу: \bf\dfrac{2x}{3} +\dfrac{3y}{5}    частин

Згідно умові новий сплав, містить ці метали у відношенні 17:27, одержимо рівняння:​

\dfrac{\dfrac{x}{3}+\dfrac{2y}{5}  }{\dfrac{2x}{3} +\dfrac{3y}{5} } =\dfrac{17}{27}

\dfrac{5x+6y}{15}*\dfrac{15}{10x+9y}   =\dfrac{17}{27}

\dfrac{5x+6y}{10x+9y} =\dfrac{17}{27}

27(5x+6y)=17(10x+9y)

135x+162y=170x+153y

35x=9y

\bf\dfrac{x}{y} =\dfrac{9}{35}

#SPJ5