36. Із двох міст А та В. відстань між якими 180 км, в бгод 20хв вийшли назустріч один одному

автобус і легковий автомобіль. Іх зустріч відбулася о 7год 50хв. Якби автобус вийшов на 1год 15 ха раніше, а легковий автомобіль на 15хв пізніше, то вони зустрілись бн о 7год 35хв. Знайти швидкість автобуса iлегкового автомобіля.

Ответы на вопрос

Отвечает Книжников Костя.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай швидкість автобуса- х км / год., тоді швидкість легкового автомобіля -у км / год.  Якби автобус виїхав на 1 год. 15 хв. раніше, то він був би в дорозі 2 год 30 хв.

7 год 35 хв. - 5 год 5 хв. = 2 год.30 хв.

Якби легковий автомобіль виїхав на 15 хв. пізніше, то він був би в дорозі 1 год

7 год 35 хв. - 6 год 35 хв. = 1 год.

Звідси складемо систему рівнянь:

{1,5х + 1,5у= 180

{2,5х +у  = 180    | *(-1,5)

{1,5х + 1,5у= 180

{- 3,75х -1,5у  = -270

складемо обидва рівняння

-2,25х= -90

х= (-90):(-2,25)

х= 40 км/год  швидкість автобуса

1,5*40 +1,5у= 180

60+ 1,5у= 180

1,5у= 180 -60

1,5у= 120

у= 120 : 1,5

у= 80 км/год швидкість легкового автомобіля