Як знайти найбільший спільний дільник двох чисел? Пояснить на прикладі НСК(70;105)


Ответы на вопрос

Отвечает Мельников Сергей.

Ответ:

Щоб знайти НСД двох або кількох чисел, необхідно:

розкласти дані числа на прості множники;

скласти добуток усіх спільних простих множників;

обчислити складений добуток.

НСД(70;105)=35

 

70=2*5*7

105=3*5*7

добуток усіх спільних простих множників 5*7=35

Щоб знайти НСК двох чисел:

Розкладіть дані числа на прості множники.

Запишіть розклад одного з даних чисел.

Допишіть до цього розкладу такі множники із розкладу іншого числа, які ще не увійшли до добутку.

Обчисліть отриманий добуток.

НСК(70;105)=210

70=2*5*7

105=3*5*7

Запишіть розклад одного з даних чисел.

70=2*5*7

Допишіть до цього розкладу такі множники із розкладу іншого числа, які ще не увійшли до добутку.

2*5*7*3=210

Пошаговое объяснение: