власна швыдкисть човна доривнюэ 13 1/5 км/год,а швидкисть течей ричкы 2 1/2 км/год.знайдить

швыдкисть човна за течиэю и проты течий ричкы ето / дробы если что​

Ответы на вопрос

Отвечает Постовалова Ксения.

Пошаговое объяснение:

Власна швидкість ( V вл) = 13 1/5 км/год

Швидкість течії (V тч) = 2 1/2 км/год

Швидкість за течією (Vзатч) = ? км/год

Швидкість проти течії (Vпртч)= ? км/год

1) Швидкість за течією річки буде дорівнювати сумі власної швидкості і швидкості течії :

Vзатч =V вл +V тч =

\displaystyle = 13\frac{1}{5}+ 2\frac{1}{2}=(13+2)+(\frac{1}{5}+\frac{1}{2}) =15+(\frac{2}{10}+\frac{5}{10}) = 15\frac{7}{10} км/год

2) Швидкість проти течії це різниця між власною швидкістю і швидкістю течії :

Vпртч =V вл - V тч=

\displaystyle = 13\frac{1}{5}-2\frac{1}{2}=13\frac{2}{10}- 2\frac{5}{10}= 12 \frac{12}{10}- 2 \frac{5}{10}=10\frac{7}{10} км/год