як потрібно розрізати циферблат годинника на 6 частин так.,щоб в усіх частин сума чисел була

однакова?

Ответы на вопрос

Отвечает Данилова Настя.

на циферблаті годинника натуральні числа від 1 до 12,

загальна сума чисел від 1 до 12:

1+2+3+4+5+6+7+8+9+10+11+12=12*13:2=78

 

78:6=13, значит сумма кожної частини повинна бути рівною 13

 

12+1=13

11+2=13

10+3=13

9+4=13

8+5=13

7+6=13

 

значить циферблат годинника треба розрізати так, щоб утрворилися частини 1 і 12 разом, 2 і 11 разом, 3 і 10 разом, 9 і 4 разом, 8 і 5 разом, 7 і 6 разом

 

примітка:

в звичайного циферблату це можна зробити паралельними прямими