Знайдіть середні арифметичне чисел 1 3/7 і 2 5/21 (дам 24 балов)


Ответы на вопрос

Отвечает Бравиков Эдуард.

Відповідь:

77/42

Покрокове пояснення:

переведемо ці два числа у неправильні дроби:

1. 10/7

2. 47/21

щоб знайти середнє арифметичне треба скласти ці числа і поділити результат(10/7+47/21) на їхню кількість(в нашому випадку на 2)

шукаємо суму чисел 10/7 та 47/21. для цього зводимо їх до спільного знаменника, домноживши чисельник та займенник на 3 у першому дробі.

виходить, що 10/7=30/21.

тепер складаємо ці два числа:

30/21+47/21=77/21.

ділимо на два:

77/21 : 2/1 = 77/21 * 1/2 = 77/42